KONST / Litografier / Färglitografi 11729054
nr 1172 9054
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Färglitografi, "Druvklase i Rom". Signerad, numrerad 140/320, daterad 1983. 21x32 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 26 mars 2018
kl 19:38:18
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg